Çelik bir kaidenin üzerinde kadehe benzeyen polikarbon bir gövde. Ünlü tasarımcı Marta Del Valle Hernandez in tasarımı. Bir kadeh şaraptan esinlenerek oluşturduğu bu tasarıma Merlot adını vermiş.

Şarap sadece şarap değildir. Ülkelerin çok azına nasip olan bir iklim ve toprak yapısı ister, işçilik ister, emek ister, özen ister kısacası ister de ister. İster istemesine de bunun altında yüzyıllardır kalmamış ve karşılığını insanlara fazlasıyla ödemiştir. Dünya üzerinde milyonlarca insanın geçim kaynağı olduğu gibi son yıllarda turizm ve yemek sektörünün de en değerli bileşenlerinden birisi. En yakın komşularımızın bizden kat be kat fazla satışını gerçekleştirip dünyada daha da tanınır olmalarına vesile olan şaraba devlet olarak hala çok uzaktayız. Ekonomik anlamda geleceği görüp tasarlayan devletlerin büyük elçileri bizzat ürettikleri şarapların gönüllü tanıtımını yaparken biz acımasız vergi ve tanıtım yasaklarıyla adeta rakiplerimizin ekmeğine yağ sürüyoruz.

Bu güzel tasarımda görüldüğü gibi şarap yalnızca şarap değil. Sosyal medyada kısa zamanda gözden göze kulaktan kulağa yayılan görselleri Marta Del Valle Hernandez e ;

Bu iskemleyi nasıl tanımlardınız ? diye soran bir hayranına şu cevabı vermiş : Otur, bir yudum al…

Author

Write A Comment