Kayra BBQ 2016 C.Sauvignon, Shiraz, Zinfandel üzümlerinden oluşan % 13,5 alkollu kupajı.

Kayra firmasının barbeküler için çağrışımı şişe etiketine de yansıttığı harika bir kupajı. Firmanın Şarköy’de bulunan bağlarında yetiştirdiği üzümlerden oluşan keyifli bir şarap olmuş. Fransız iki üzüm klonu ile kökü İtalya da olup Amerika da harika sonuçlar veren Zinfandel  birleşiminden gayet şık ve dengeli bir şarabı tüketiciye kazandırmışlar.

Kadehte berrak yakut renginde olan şarap ilk burunda vişne ve eriğin olduğu meyvemsi özellikleriyle dikkat çekiyor. Alkol zaten çok yüksek düzeyde değil burunda da rahatsız edici bir durum oluşturmamış. İpeksi, kolay içimli dengeli ve de zarif sözcüklerinin bir arada oluşunu hak eden bu üründe damakta tütün ve hafif orman meyveleri detayda da vanilya hissediliyor.

Bitimi orta içimi de son derece keyifli ve rahat. Pürüzsüz bir dokusu var ve bir yudum daha alma isteğini uyandırması akılda kalıcı bir özelliği.

Izgara türünde etlere eşlik edebildiği gibi bence keyifli bir sohbet şarabı da olur. Bu keyifli şarabın tavsiye edilebilir oluşunu arttıran en büyük özelliği de ülkemizdeki vahşi şarap vergilendirme sistemine rağmen alınabilir rakamlarda oluşu. Fiyat- kalite dengesinin hakkını veren bu güzel şarap için Kayra firması teşekkürü hak ediyor. Benzer ürünlerin ülkemizde daha da çok çeşitte bulunabilir olması ise ortak dileğimiz.

Author

Write A Comment